AnasayfaArd Germe Sistemleri

Öngerilme, betona dış yükler altında çekme gerilmelerine karşıt yönde önceden istenen düzeyde basınç verme olarak tanımlanabilir. Basınç gerilmeleri ile orantılı elemandaki taşınabilir yükler de artmaktadır.

Ön Germe ve Ard Germe olmak üzere iki adet temel öngerilme yöntemi vardır.

Öngerilmeli Beton;

Öngerilme tekniğinde iki sabit ayak arasına gerili kablolar yerleştirilir. Genelde kablolar aderansı geliştirilmiş toronlardır. Kalıplar konarak sonraki aşamada beton dökülür. Beton yeterli dayanıma ulaştığında kablolar kesilerek betona öngerilme verilir.

Ard Germeli Beton;

Ard germe, betonarme elemanların içine yerleştirilen yüksek dayanımlı çelik halatların çekilmesi ile uygulanan bir öngerme tekniğidir.

Ard germe öngerilmeli beton teknolojisinin tüm avantajlarına sahip bir tekniktir.

Ard germe imalatın her yerde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

İntaç İnşaat ve Mühendislik firması olarak ard germe tekniğini kullanarak tek ve uzun açıklıklı basit kirişler, uzun açıklıklı sürekli kirişler, transfer kirişleri, geniş açıklıklı kirişsiz döşemeler, konsol döşemeler, transfer döşemeleri, endüstriyel yapılarda ihtiyaç duyulan çatlaksız sürekli döşemeler, her tip temel ve siloların tasarım hizmetlerini değerli müşterilerimize sunmaktayız.

İntaç İnşaat ve Mühendislik olarak, dilerseniz uzman mimar kadromuz ile veya sizlerin çalışmak isteyeceğiniz mimari ekipler ile mimari tasarımınızdan başlayarak yapınızın her aşamasında sizlere hizmet sağlayabiliriz. Bu sayede ard germe tasarımının tüm avantajlarını gerek mimari tasarımda gerekse statik çözümlemelerde birlikte kullanarak maksimum düzeyde kazanım elde edebiliriz.

Dilerseniz mimarisi tamamlanmış yapınızın tüm statik hesaplarını uzman kadrolarımız ile yaparak ard germe tasarımlarının avantajlarını yapı tasarımınıza yansıtabiliriz.

Ayrıca mimari projesi ve statik hesaplamaları tamamlanmış olan yapı proje ve hesap raporlarınızı alarak, ard germeli bir tasarım yaptığımızda elde edebileceğimiz avantajları mukayeseli olarak sizlere sunabiliriz.

Projelerimizde ard germe tekniğinin optimum özelliklerini ortaya çıkararak yapınızın performansını maksimize ederken maliyetini minimize ediyoruz.